Misja
Przyglądaliśmy się temu co dzieje się w polskiej przestrzeni poświęconej odzieży patriotycznej i doszliśmy do wniosku, że chcemy czegoś więcej. Dlaczego? Spora część sklepów trudniąca się sprzedażą takiej odzieży bazuje na czasach II wojny światowej i okresie walki żołnierzy niezłomnych o suwerenną Polskę. Oczywiście w żadnym wypadku nie negujemy tego, ale historia Polski, to przecież ponad 1000 wspaniałych lat, ciekawych, ale także trudnych i tragicznych momentów. Zamierzamy ugruntować ją w świadomości Polaków w kraju i poza jego granicami, gdzie żyje niemal 20 milionów naszych Rodaków.

Naszym celem jest pokazanie między innymi czasów Mieszka I, Kazimierza III Wielkiego, XVII-wiecznych bojów ze Szwedami, Moskalami i Turkami, a także PRL. Dlaczego PRL okryty taką niesławą? Ponieważ w tamtym czasie ludzie także poznawali się, kochali, rodziły się dzieci, zawierały się przyjaźnie na całe życie, robiono wzniosłe rzeczy, walczono o godność i prawa człowieka, a Pan Stanisław Bareja robił fantastyczne filmy i seriale, które były majstersztykiem satyrycznym wyśmiewającym ówczesny system i jego ludzi. Chcemy także ukazać zaangażowanie Polaków na arenie międzynarodowej, gdzie poprzez naukę, kulturę, czy działalność militarną rozsławiali naszą Ojczyznę i zasługują na to, by ich dzieło oraz ich samych ocalić od zapomnienia.

Interesuje nas także współpraca z osobami, którym podobnie jak nam dobro Ojczyzny leży na sercu. Zamierzamy krzewić wśród najmłodszych postawy patriotyczne, troskę o kulturę i język. Stąd dla przykładu nasza domena www.białyorzeł.pl zawiera polskie znaki!

Co jest naszym wyznacznikiem? Wysoka jakość. Wykonujemy swoją odzież z najlepszych gatunkowo, polskich materiałów. Dbamy jednocześnie o najdrobniejsze szczegóły, dokładając starań by każdy z naszych produktów spełniał najwyższe standardy i służył naszym klientom przez bardzo długi czas. Współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami wspierając polski przemysł, ponieważ wierzymy w zapał, potencjał i pracę wspaniałych ludzi nad Wisłą.


Symbolem, pod skrzydłami którego wszystko się dzieje jest biały orzeł. Ten sam, który towarzyszy nam od początku losów naszego państwa, był i jest z nami zawsze. Stąd nazwa - Biały Orzeł.

Dlaczego to robimy? Ponieważ kochamy ten kraj, bo pomimo wielu absurdów i trudnej przeszłości, to coś więcej niż kawałek obszaru, na którym żyje pewna grupa ludzi. To nasza Ojczyzna, za którą setki tysięcy oddało swe życie, miliony na przestrzeni wieków walczyło o jej dobrobyt, siłę, potęgę, czy przetrwanie. To wspaniali ludzie, którzy mimo swoich przywar w najważniejszych momentach potrafią się zjednoczyć, odrzucając dzielące ich poglądy. Bo niezależnie czy Polska była księstwem, królestwem, zależna od Moskwy, Niemiec, z orłem w koronie, czy bez niej, niepodległa, suwerenna, czy zniewolona - zawsze była jest i będzie w naszych sercach.